Skarby Kultury Unesco RP

Skarby Kultury Unesco RP

  1. Stare Miasto w Krakowie
  2. Kopalnia soli w Wieliczce
  3. Auschwitz-Birkenau. Niemiecki nazistowski obóz koncentracyjny i zagłady (1940-1945)
  4. Puszcza Białowieska
  5. Stare Miasto w Warszawie
  6. Stare Miasto w Zamościu
  7. Średniowieczny zespół miejski w Toruniu
  8. Zamek krzyżacki w Malborku
  9. Manierystyczny zespół architektoniczny i krajobrazowy Kalwarii Zebrzydowskiej
  10. Kościoły Pokoju w Jaworze i Świdnicy
  11. Drewniane kościoły południowej Małopolski
  12. Park Mużakowski
  13. Hala Stulecia we Wrocławiu
  14. Drewniane cerkwie w polskim i ukraińskim regionie Karpat
  15. Kopalnia rud ołowiu, srebra i cynku w Tarnowskich Górach oraz system gospodarowania wodami podziemnymi
  16. Kopalnie krzemienia pasiastego i neolityczne osady w Krzemionkach Opatowskich

 

POPULARNA

BRĄZOWA

SREBRNA

ZŁOTA

3

8

12

16

Lista Zdobywców

 
POPULARNA
Numer Odznaki Imię i Nazwisko Województwo
1 Mirosław Surmacz śląskie
2 Maciej Głów małopolskie
3 Ewa Polańska mazowieckie
4 Katarzyna Świder śląskie
5 Grzegorz Górski mazowieckie
6 Anna Górska mazowieckie
7 Adam Górski mazowieckie
8 Sebastian Skrzypczyński lubuskie
9 Wojciech Klich podkarpackie
10 Piotr Lewandowski lubuskie
11 Agata Guzewicz dolnośląskie
12 Leszek Osmelak zachodniopomorskie
13 Agnieszka Osmelak zachodniopomorskie
14 Urszula Majoch dolnośląskie
15 Czesław Majoch dolnośląskie
16 Baarbara Dosiak śląskie
17 Radosław Dosiak śląskie
18 Krzysztof Swaczyna śląskie
19 Zbigniew Kowalczyk dolnośląskie
20 Krzysztof Szumielewicz świętokrzyskie
21 Krzysztof Stańczyk mazowieckie
22 Wiktor Polak śląskie
23 Paweł Kielar podkarpackie
24 Michał Całka  śląskie
25 Marta Rudzka śląskie
26 Grzegorz Kompanowski kujawsko-pomorskie
27 Aleksandra Kaźmierczak wielkopolskie
28 Mariusz Horosiewicz wielkopolskie
29 Przemysław Balcer kujawsko-pomorskie
30 Sylwia Szlęzak mazowieckie
31 Cezary Jędrzejewski mazowieckie
32 Kazimierz Janota śląskie
33 Danuta Świątek dolnośląskie
34    
35    
 
 
BRĄZOWA
Numer Odznaki Imię i Nazwisko Województwo
1 Mirosław Surmacz śląskie
2 Maciej Głów małopolskie
3 Ewa Polańska mazowieckie
4 Katarzyna Świder śląskie
5 Adam Górski mazowieckie
6 Sebastian Skrzypczyński lubuskie
7 Wojciech Klich podkarpackie
8 Piotr Lewandowski lubuskie
9 Agata Guzewicz dolnośląskie
10 Leszek Osmelak zachodniopomorskie
11 Agnieszka Osmelak zachodniopomorskie
12 Krzysztof Szumielewicz świętokrzyskie
13 Krzysztof Stańczyk  mazowieckie
14 Krzysztof Swaczyna śląskie
15 Zbigniew Kowalczyk dolnośląskie
16 Wiktor Polak śląskie
17 Michał Całka śląskie
18 Marta Rudzka śląskie
19 Grzegorz Kompanowski kujawsko-pomorskie
20 Aleksandra Kaźmierczak wielkopolskie
21 Mariusz Horosiewicz wielkopolskie
22 Grzegorz Górski mazowieckie
23 Anna Górska mazowieckie
24 Paweł Kielar podkarpackie
25 Kazimierz Janota śląskie
26 Danuta Świątek dolnośląskie
27    
28    
29    
30    
 
 
SREBRNA
Numer Odznaki Imię i Nazwisko Województwo
1 Maciej Głów małopolskie
2 Ewa Polańska mazowieckie
3 Katarzyna Świder śląskie
4 Piotr Lewandowski lubuskie
5 Leszek Osmelak zachodniopomorskie
6 Agnieszka Osmelak zachodniopomorskie
7 Krzysztof Szumielewicz świętokrzyskie
8 Krzysztof Stańczyk mazowieckie
9 Zbigniew Kowalczyk dolnośląskie
10 Wiktor Polak śląskie
11 Michał Całka śląskie
12 Marta Rudzka śląskie
13 Danuta Świątek dolnośląskie
14    
15    
 
 
ZŁOTA
Numer Odznaki Imię i Nazwisko Województwo
1 Ewa Polańska mazowieckie
2 Michał Całka  śląskie
3 Marta Rudzka śląskie
4    
5    
 

Inne