Witamy na stronie

Klubu Zdobywców Koron Górskich Rzeczypospolitej Polskiej

KZKG RP

Klub powstał 02.05.2015 roku w Dniu  Święta Flagi Państwowej. Podstawowym celem klubu jest popularyzacja aktywności fizycznej, turystyki, / z naciskiem na turystykę górską/  i krajoznawstwa. Cel ten klub realizuje poprzez stworzone przez siebie projekty i programy, które są z nimi związane. Początkowo KZKG RP był klubem górskim. Od 2022 przeradza się w klub górsko - turystyczno- krajoznawczy.

Klub jest organizacją nieformalną, stworzoną przez osobę prywatną, z własnych środków i funduszy pozyskanych w banku, bez wsparcia organizacji i instytucji. Klub utrzymuje się z działalności handlowej prowadzonej przez Firmę IGTMS - Mirosław Surmacz i w mniejszym stopniu z dobrowolnych  darowizn i składek członkowskich przekazywanych przez członków klubu. Skupia ludzi, którzy lubią uprawiać turystykę  w sposób bardziej świadomy, bardziej zorganizowany, poparty pewnego rodzaju indywidualnymi kronikami… jakimi są niewątpliwie książeczki turystyczne. Dla nas zdobycie jakiejś ściśle określonej odznaki czy korony nie jest celem samym w sobie, to tylko dodatkowe hobby do pasji jaką są góry, krajoznastwo czy turystyka. To wisienka na torcie, order za realizację ściśle określonego programu, nagroda za trud włożony w jego realizację i doskonała pamiątka po przebytej przygodzie.

Klub stawia na uniwersalizm oferty i maksymalne ułatwianie uprawiania wszelkiego rodzaju turystyki. Zastosowane zostały bardzo śmiałe i nowatorskie rozwiązania regulaminowe, nie spotykane wcześsniej  u wielu innych wydawców odznak turystycznych.

W swoich regulaminach klub nie jest restrykcyjny. Honoruje dotychczasowe dokonania i zdobycze / tzw weryfikacja wsteczna /. Data przystąpienia do klubu nie ma najmniejszego znaczenia.Weryfikacje odbywają się w duchu tolerancji i zaufania. Zaufanie do członka klubu jest podstawą funkcjonowania klubu KZKG RP. Najważniejsze jest słowo klubowicza. Pieczątki ze szlaku , zdjęcia z tabliczką czy bez , zapisy tras GPS straciły w KZKG RP znaczenie. Uprawiając turystykę w tym klubie macie się cieszyć dniem, przygodą, kontemplować widoki a nie zamartwiać jak zdobyć potwierdzenie potrzebne do weryfikacj. Zdobywanie odznak tego klubu ma być przyjemnością, a nie biegiem przez płotki paragrafów, przepisów czy przymusów.

Klub posiada własne gadżety, kolekcje odzieży i akcesoriów bardzo przydatnych i sprawdzonych już wiele razy na szlakach.

Ceny wszystkich oferowanych przez klub pakietów startowych, akcesoriów i gadżetówowych KZKG RP znajdziecie na stronie klubu w rubryce Nagrody.

Jeżeli zdobywanie odznak turystycznych, krajoznawczych czy koron górskich stanowi dla Ciebie jakąś wartość, jużeli marzysz o tym żeby Twoja turystyczna przygoda była niczym nie ograniczana … to jesteś na właściwej stronie.

Oferta KZKG RP obejmuje:

KZKG RP PAKIET STARTOWY

30 koron górskich dla wszystkich pasm naszego kraju

3 korony najwybitniejszych szczytów dla obszarów Polski, Sudetów i Karpat

3 dodatkowe korony najwybitniejszych dla dzieci, młodzieży i duża

TIARA POLSKICH GÓR KZKG RP

Jeden ogólnopolski program górski, uwzględniający realnie najwyższe szczyty w każdym paśmie jakiego dotyczy. Zdobywamy po trzy wskazane szczyty w każdym paśmie górskim naszego kraju.

TYSIĘCZNIKI KZKG RP

Trzy programy górskie dla obszarów Sudetów, Karpat i Polski. Doskonałe uzupełnienie oferty zawartej w projekcie podstawowym KZKG RP.

WAGABUNDA KZKG RP

Projekt turystyczno-krajoznawczy. W trakcie realizacji.

17 programów bazujących na polskich zabytkach, historii i kulturze. Gotowych do weryfikacji jest już 12 programów z tego projektu. Pozostałe , te ostatnie zostaną uruchomione na początku 2024 roku.

PROJEKTY MIĘDZYNARODOWE DOSTĘPNE TYLKO DLA CZŁONKÓW KZKG RP

Dwie Korony Najwybitniejszych Szczytów Słowacji i Czech

Jeden program Zdobywca Koron Górskich 3 Narodów KZKG RP

MOTYL GÓRSKI

5 kolejnych odznak górskich dla aktywnch weryfikacyjnie członków klubu KZKG RP.

Zapraszamy do polubienia naszej strony na facebook

Zapraszamy do grupy

Zachęcamy do zapoznania się z naszymi projektami i zawartymi w nich programami. Wszystkie informacje szczegółowe dotyczące każdego projektu turystycznego oferowanego przez KZKG RP znajdziecie w zakładkach dotyczących każdego z oferowanych programów.

Zapraszamy w nasze szeregi. Do zobaczenia na szczytach górskich, szlakach turystycznych i pięknych zabytkowych obiektach naszego kraju.

KZKG RP

Mirosław Surmacz