Korona / ZKPT /

szczyt m.n.p.m.

Rysy

2499

Mięguszowiecki Szczyt

2438

Świnica

2301

Kozi Wierch

2291

Kozie Czuby

2266

Granaty

2240

Starorobociański Wierch

2176

Szpiglasowy Wierch

2172

Błyszcz

2159

Kościelec

2155

Jarząbczy Wierch

2137

Krzesanica

2122

Ciemniak

2096

Małołączniak

2096

Wołowiec

2064

Beskid

2012

Kondracka Kopa

2005

Kończysty Wierch

2002

Kasprowy Wierch

1987

Łopata

1957

Goryczkowa Czuba

1913

Giewont

1894

Suchy Wierch Kondracki

1890

Rakoń

1879

Pośredni Wierch Goryczkowy

1874

Chuda Turnia

1858

Trzydniowiański Wierch

1758

Grześ

1653

Gęsia Szyja

1489

Sarnia Skała

1377

Myślenickie Turnie

1360

Wielki Kopaniec

1328

Nosal

1206

Butorowy Wierch

1160

Gubałówka

1126

 

popularna

brązowa

srebrna

złota

1

10

20

minimum 30

Uwaga
Ze względu na dużą trudność zdobywania najbardziej wymagających tatrzańskich gór do uzyskania odznaki złotej nie wymaga się zdobycia wszystkich szczytów.
Wymagane minimum wynosi 30.

Lista Zdobywców

Sponsorem korony jest


Sklep w którym znajdziesz wszystko co potrzebne w turystyce górskiej.
Tel: 32 307 54 76
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

www.trekmondo.pl
https://web.facebook.com/trekmondo/

 

POPULARNA

 

Numer Odznaki Imię i Nazwisko Województwo
1 Mirosław Surmacz śląskie
2 Rafał Pukocz śląskie
3 Marcin Korus śląskie
4 Łukasz Kornatka  śląskie
5 Jan Suchecki  dolnośląskie
6 Marlena Jarczewska wielkopolskie
7 Sławomir Manikowski opolskie
8 Elżbieta Uranek śląskie
9 Sebastian Uranek śląskie
10 Arkadiusz Woźniak podkarpackie
11 Teresa Konefał mazowieckie
12 Stanisław Konefał mazowieckie
13 Jakub Banaszkiewicz  wielkopolskie
14 Stanisław Jachym małopolskie
15 Marek Warsz śląskie
16 Szymon Warsz śląskie
17 Paweł Sobczak mazowieckie
18 Anna Franik śląskie
19 Marek Niegłos małopolskie
20 Artur Sendobry śląskie
21 PIotr Lewandowski lubuskie
22 Artur Brosch śląskie
23 Bartosz Zając małopolskie
24 Jarosław Sobota dolnośląskie
25 Paweł Śliwiński kujawsko-pomorskie
26 Stanisław Gębski pomorskie
27 Wioletta Signerska kujawsko-pomorskie
28 Karol Kociński kujawsko-pomorskie
29 Artur Żok warmińsko-mazurskie
30 Justyna Wamke kujawsko-pomorskie
31 Anna Komisarczuk lubelskie
32 Gabriela Grad lubelskie
33 Dominika Grad lubelskie
34 Kacper Bogdanowicz lubelskie
35 Paweł Komisarczuk lubelskie
36 Adrian Oleńczuk lubelskie
37 Tomasz Żmuda lubelskie
38 Katarzyna Jurkiewicz lubelskie
39 Krzysztof Stańczyk mazowieckie
40 Cezary Pietrzyk mazowieckie
41 Jolanta Suława dolnośląskie
42 Władysław Suława dolnośląskie
43 Kamil Piątkowski mazowieckie
44 Edyta Haluch małopolskie
45 Arkadiusz Haluch małopolskie
46 Wiktor Haluch małopolskie
47 Tomasz Warachim dolnośląskie
48 Michał Niegłos małopolskie
49 Mariusz Horosiewicz wielkopolskie
50 Patrycja Jaworowska  śląskie
51 Maciej Baranowski podkarpackie
52 Oliwia Stańczyk mazowieckie
53 Krzysztof Browarek łódzkie
54 Katarzyna Tymińska podkarpackie
55 Marek Drapa śląskie
56 Marcel Matuszczak opolskie
57 Krzysztof Kotula śląskie
58 Andrzej Zawacki mazowieckie
59 Dariusz Błaut śląskie
60 Aleksandra Maćkowska małopolskie
61 Rafał Knaflewski wielkopolskie
62 Tomasz Lewicki pomorskie
63 Waldemar Pituła lubuskie
64 Piotr Waczyński łódzkie
65 Beata Chechelska małopolskie
66 Władysława Jamroży małopolskie
67 Henryk Jamroży małopolskie
68 Łukasz Walczak lubelskie
69 Dariusz Gałgański kujawsko-pomorskie
70 Stanisław Zawrus małopolskie
71 Wiktoria Kaszyca dolnośląskie
72 Jakub Suława dolnośląskie
73 Krzysztof Kulchawiec podlaskie
74 Paweł Przybylak wielkopolskie
75 Adam Cichoń śląskie
76 Krzysztof Polak podkarpackie
77 Luiza Krajewska mazowieckie
78 Anna Zaucha małopolskie
79 Tomasz Zaucha małopolskie
80 Maciej Zaucha małopolskie
81 Karolina Zaucha małopolskie
82 Aleksandra Kaźmierczak wielkopolskie
83 Edyta Mikoś małopolskie
84 Wojciech Mikoś małopolskie
85 Żaneta Byczkowska łódzkie
86 Adrian Byczkowski łódzkie
87 Joanna Szczyrzyca śląskie
88 Marcin Osterczyl małopolskie
89 Michal Osterczyl małopolskie
90 Marcin Gibiec śląskie
91 Kalina Bathis wielkopolskie
92 Sonia Strzelewicz wielkopolskie
93 Anna Bukowska Bogacz małopolskie
94 Stanisław Jachym małopolskie
95 Agnieszka Osmelak zachodniopomorskie
96 Leszek Osmelak zachodniopomorskie
97 Michał Osmelak zachodniopomorskie
98 Marta Osmelak zachodniopomorskie
99 Paweł Klejbor pomorskie
100 Dariusz Jochman śląskie
101 Marek Kucharski mazowieckie
102 Gabriela Wołowicz Niemcy
103 Jessica Wołowicz Niemcy
104 Mariusz Wołowicz Niemcy
105  Sebastian Skrzypczyński lubuskie
106 Ireneusz Warchoł podkarpackie
107 Jakub Foltyn śląskie
108 Piotr Bogobowicz mazowieckie
109    
110    

 

BRĄZOWA

 

Numer Odznaki Imię i Nazwisko Województwo
1 Rafał Pukocz śląskie
2 Mirosław Surmacz śląskie
3 Łukasz Kornatka  śląskie
4 Jan Suchecki  dolnosląskie
5 Marlena Jarczewska wielkopolskie
6 Sławomir Manikowski opolskie
7 Arkadiusz Woźniak podkarpackie
8 Jakub Banaszkiewicz  wielkopolskie 
9 Stanisław Jachym małopolskie
10 Marek Warsz śląskie
11 Szymon Warsz śląskie
12 Marek Niegłos  małopolskie
13 Artur Brosch śląskie
14 Jarosław Sobota dolnośląskie
15 Paweł Śliwiński kujawsko-pomorskie
16 Stanisław Gębski pomorskie
17 Wioletta Signerska kujawsko-p0morskie
18 Karol Kociński kujawsko-pomorskie
19 Krzysztof Stańczyk mazowieckie
20 Cezary Pietrzyk mazowieckie
21 Władysław Suława dolnośląskie
22 Kamil Piątkowski mazowieckie
23 Edyta Haluch małopolskie
24 Arkadiusz Haluch małopolskie
25 Wiktor Haluch małopolskie
26 Mariusz Horosiewicz wielkopolskie
27 Katarzyna Tymińska podkarpackie
28 Marek Drapa śląskie
29 Aleksandra Maćkowska małopolskie
30 Waldemar Pituła  lubuskie
31 Piotr Waczyński łódzkie
32 Dariusz Gałgański kujawsko-pomorskie
33 Stanisław Zawrus małopolskie
34 Jolanta Suława dolnośląskie
35 Wiktoria Kaszyca dolnośląskie
36 Jakub Suława  dolnośląskie
37 Krzysztof Kulhawiec podlaskie
38 Paweł Przybylak  wielkopolskie
39 Krzysztof Polak  podkarpackie
40 Luiza Krajewska mazowieckie
41 Aleksandra Kaźmierczak wielkopolskie
42 Edyta Mikoś małopolskie
43 Wojciech Mikoś małopolskie
44 Marcin Osterczyl małopolskie
45 Kalina Bathis wielkopolskie
46 Sonia Strzelewicz wielkopolskie
47 Paweł Klejbor pomorskie
48 Paweł Sobczak mazowieckie
49 Marek Kucharski mazowieckie
50 Sebastian Skrzypvczyński lubuskie
51    
52    
53    
54    
55    

 

SREBRNA

 

Numer Odznaki Imię i Nazwisko Województwo
1 Łukasz Kornatka śląskie
2 Jan Suchecki  dolnośląskie
3 Marlena Jarczewska wielkopolskie
4 Stanisław Jachym małopolskie
5 Marek Niegłos małopolskie
6 Artur Brosch  śląskie
7 Paweł Śliwiński kujawsko-pomorskie
8 Stanisław Gębski pomorskie
9 Wioletta Signerska kujawsko-pomorskie
10 Karol Kociński kujawsko-pomorskie
11 Jarosław Sobota dolnośląskie
12 Krzysztof Stańczyk mazowieckie
13 Cezary Pietrzyk mazowieckie
14 Mariusz Horosiewicz wielkopolskie
15 Katarzyna Tymińska podkarpackie
16 Szymon Warsz śląskie
17 Marek Warsz  śląskie
18 Aleksandra Maćkowska małopolskie
19 Piotr Waczyński łódzkie
20 Kamil Piątkowski mazowieckie
21 Stanisław Zawrus małopolskie
22 Władysław Suława dolnośląskie
23 Krzysztof Kulhawiec podlaskie
24 Paweł Przybylak wielkopolskie
25 Aleksandra Kaźmierczak wielkopolskie
26 Marcin Osterczyl małopolskie
27 Paweł Klejbor pomorskie
28 Paweł Sobczak mazowieckie
29 Edyta Mikoś małopolskie
30 Wojciech Mikoś małopolskie
31 Rafał Pukocz śląskie
32    
33    
34    
35    

 

ZŁOTA

 

Numer Odznaki Imię i Nazwisko Województwo
1 Łukasz Kornatka śląskie
2 Jan Suchecki  dolnośląskie
3 Marlena Jarczewska wielkopolskie
4 Artur Brosch śląskie
5 Paweł Śliwiński kujawsko-pomorskie
6 Stanisław Gębski pomorskie
7 Wioletta Signerska kujawsko-pomorskie
8 Karol Kociński kujawsko-pomorskie
9 Stanisław Jachym małopolskie
10 Cezary Pietrzyk mazowieckie
11 Marek Niegłos małopolskie
12 Szymon Warsz śląskie
13 Marek Warsz śląskie
14 Aleksandra Maćkowska małopolskie
15 Stanisław Zawrus małopolskie
16 Mariusz Horosiewicz wielkopolskie
17 Aleksandra Każmierczak wielkopolskie
18 Marcin Osterczyl małopolskie
19 Paweł Klejbor pomorskie
20 Rafał Pukocz śląskie
21    
22    
23    
24    
25    

Galeria Zdjęć


Popularna ZKPT po zdobyciu 1 szczytu z listy


Brązowa ZKPT po zdobyciu 10 szczytów z listy


Srebrna ZKPT po zdobyciu 20 szczytów z listy


Złota ZKPT po zdobyciu minimum 30 szczytów z listy

Mapa

ODZNAKĘ ZDOBYWCY KORONY POLSKICH TATR ZDOBYWAMY Z MAPAMI:

www.compass.krakow.pl

http://www.compass.home.pl/klient/!Sklep/Zoomify/TatryPol_17.html

LOKALIZACJA SZCZYTÓW NA MAPIE GOOGLE:

https://drive.google.com/open?id=1RnhMOrXm5YJVLIy2E8EPTI4rREGVy188&usp=sharing

OPISY TRAS:

Rysy
Mięguszowiecki Szczyt
Świnica
Kozi Wierch
Kozie Czuby
Granaty
Starorobociański Wierch

Blog Pod Szczytem: http://podszczytem.pl/kondycyjny-hardkor-na-konczysty-2002/


Szpiglasowy Wierch

Blog Pod szczytem: http://podszczytem.pl/szpiglasowy-wierch-przez-doline-pieciu/
Błyszcz
Kościelec
Jarząbczy Wierch

Blog Pod Szczytem: http://podszczytem.pl/kondycyjny-hardkor-na-konczysty-2002/
Krzesanica

Blog Pod sczytem: http://podszczytem.pl/cztery-dwutysieczniki-w-jeden-dzien/
Ciemniak

Blog Pod Szczytem: http://podszczytem.pl/cztery-dwutysieczniki-w-jeden-dzien/
Małołączniak

Blog Pod Szczytem: http://podszczytem.pl/cztery-dwutysieczniki-w-jeden-dzien/


Wołowiec

Blog Pod Szczytem: http://podszczytem.pl/woowiec-petla-z-doliny-chochoowskiej/
Beskid
Kondracka Kopa

Blog Pod Szczytem: http://podszczytem.pl/cztery-dwutysieczniki-w-jeden-dzien/


Kończysty Wierch

Blog Pod Szczytem: http://podszczytem.pl/kondycyjny-hardkor-na-konczysty-2002/
Kasprowy Wierch

Blog Pod Szczytem: http://podszczytem.pl/kasprowy-wierch-nasza-pierwsza-zimowa-tatrzanska-wyprawa/
Łopata
Goryczkowa Czuba
Giewont

Blog Pod Sczytem: http://podszczytem.pl/na-giewont-z-kuznic-niebieskim-szlakie/
Suchy Wierch Kondracki
Rakoń

Blog Pod Szczytem: http://podszczytem.pl/woowiec-petla-z-doliny-chochoowskiej/
Pośredni Wierch Goryczkowy
Chuda Turnia

Blog Pod Sczytem: http://podszczytem.pl/cztery-dwutysieczniki-w-jeden-dzien/


Trzydniowiański Wierch

Blog Pod Szczytem: http://podszczytem.pl/kondycyjny-hardkor-na-konczysty-2002/
Grześ

Blog Pod Szczytem: http://podszczytem.pl/woowiec-petla-z-doliny-chochoowskiej/
Gęsia Szyja

Blog Pod Sczytem: http://podszczytem.pl/rusinowa-polana-i-gesia-szyja-czyli/
Sarnia Skała

Blog Pod Sczytem: http://podszczytem.pl/tatry-dwie-doliny-wodospad-jaskinia-i/
Myślenickie Turnie

Blog Pod Sczytem: http://podszczytem.pl/kasprowy-wierch-nasza-pierwsza-zimowa-tatrzanska-wyprawa/
Wielki Kopaniec

Bog Pod Szczytem: http://podszczytem.pl/nosal-wielki-kopieniec-jesienno-zimowy-trekking-kuznic/
Nosal

Blog Pod Sczytem: http://podszczytem.pl/nosal-wielki-kopieniec-jesienno-zimowy-trekking-kuznic/
Butorowy Wierch
Gubałówka

DANE GEOGRAFICZNE SZCZYTÓW:

Szczyt Wysokość [m n.p.m.] Szerokość geogr. (1) Długość geogr. (1) Szerokość geogr. (2) Długość geogr. (2)
Rysy 2499 49.1792908 20.0882864 49°10'45'' N 20°5'18'' E
Mięguszowiecki Szczyt 2438 49.1869208 20.0599623 49°11'13'' N 20°3'36'' E
Świnica 2301 49.21938 20.00927 49°13'10'' N 20°0'33'' E
Kozi Wierch 2291 49.2183540 20.0289774 49°13'6'' N 20°1'44'' E
Kozie Czuby 2266 49.2189987 20.0267458 49°13'8'' N 20°1'36'' E
Granaty 2240 49.2248848 20.0325823 49°13'30'' N 20°1'57'' E
Starorobociański Wierch 2176 49.1992890 19.8199368 49°11'57'' N 19°49'12'' E
Szpiglasowy Wierch 2172 49.1971016 20.0398779 49°11'50'' N 20°2'24'' E
Błyszcz 2159 49.1924181 19.8409224 49°11'33'' N 19°50'27'' E
Kościelec 2155 49.2253052 20.0145149 49°13'31'' N 20°0'52'' E
Jarząbczy Wierch 2137 49.1977466 19.7951317 49°11'52'' N 19°47'42'' E
Krzesanica 2122 49.2316390 19.9098015 49°13'54'' N 19°54'35'' E
Ciemniak 2096 49.2311346 19.9033213 49°13'52'' N 19°54'12'' E
Małołączniak 2096 49.2358144 19.9191141 49°14'9'' N 19°55'9'' E
Wołowiec 2064 49.2075046 19.7631598 49°12'27'' N 19°45'47'' E
Beskid 2012 49.2289207 19.9871778 49°13'44'' N 19°59'14'' E
Kondracka Kopa 2005 49.2366270 19.9324179 49°14'12'' N 19°55'57'' E
Kończysty Wierch 2002 49.2055980 19.8077059 49°12'20'' N 19°48'28'' E
Kasprowy Wierch 1987 49.2320314 19.9817276 49°13'55'' N 19°58'54'' E
Łopata 1957 49.2049532 19.7786093 49°12'18'' N 19°46'43'' E
Goryczkowa Czuba 1913 49.2323396 19.9570942 49°13'56'' N 19°57'26'' E
Giewont 1894 49.2509157 19.9340916 49°15'3'' N 19°56'3'' E
Suchy Wierch Kondracki 1890 49.2337968 19.9403572 49°14'2'' N 19°56'25'' E
Rakoń 1879 49.2159712 19.7583961 49°12'57'' N 19°45'30'' E
Pośredni Wierch Goryczkowy 1874 49.2312747 19.9662781 49°13'53'' N 19°57'59'' E
Chuda Turnia 1858 49.2389247 19.8940945 49°14'20'' N 19°53'39'' E
Trzydniowiański Wierch 1758 49.2187744 19.8040152 49°13'8'' N 19°48'14'' E
Grześ 1653 49.2365710 19.7667646 49°14'12'' N 19°46'0'' E
Gęsia Szyja 1489 49.2594028 20.0771284 49°15'34'' N 20°4'38'' E
Sarnia Skała 1377 49.2649481 19.9416018 49°15'54'' N 19°56'30'' E
Myślenickie Turnie 1360 49.2513078 19.9749470 49°15'5'' N 19°58'30'' E
Wielki Kopaniec 1328 49.2718089 20.0164461 49°16'19'' N 20°0'59'' E
Nosal 1206 49.2768768 19.9898386 49°16'37'' N 19°59'23'' E
Butorowy Wierch 1160 49.3023765 19.9070549 49°18'9'' N 19°54'25'' E
Gubałówka 1126 49.3049789 19.9262810 49°18'18'' N 19°55'35'' E